Matbord jugend
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, omkring 1900, underredet fanérat i valnöt och skivan fanérad i mahogny, dekor av intarsia, höjd ca 78, 158x108 cm
PROVENIENS: Nils Persson (1879-1941), bankir i Stockholm
Bruksslitage, ytskador, smärre fanérbortfall
753099
2020-03-23