Matbord jugend

Matbord jugend
Matbord jugend
Matbord jugend
Matbord jugend
Matbord jugend
Matbord jugend
Matbord jugend
Matbord jugend

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATBORD, omkring 1900, underredet fanérat i valnöt och skivan fanérad i mahogny, dekor av intarsia, höjd ca 78, 158x108 cm
PROVENIENS: Nils Persson (1879-1941), bankir i Stockholm

Bruksslitage, ytskador, smärre fanérbortfall

753099

2020-03-23