Champagneglas och snapsglas 20 st

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CHAMPAGNEGLAS, SNAPSGLAS, 20 dlr, 1800-talets andra hälft, bestående av: 11 champagneglas modell Rydberg med graverad dekor av ränder, snapsglasen av s.k. paraplymodell med optikblåsta kupor, höjd 11-18 cm

Ett champagneglas med fotnagg, smuts

753243

2020-04-05