Bankett
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BANKETT, gustaviansk, skuren dekor med bla lagerblad, senare bemålning i pärlgrått, stoppad och med textil klädsel, höjd ca 47 samt 132x44 cm
Proveniens: Gåva från Signhild Engkvist till Greta Ericson och sedan i arv till nuvarande ägaren
Lagad, kpletterad, bruks och åldersrelaterat slitage
753289
2020-03-28