Bankett

Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett
Bankett

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BANKETT, gustaviansk, skuren dekor med bla lagerblad, senare bemålning i pärlgrått, stoppad och med textil klädsel, höjd ca 47 samt 132x44 cm

Proveniens: Gåva från Signhild Engkvist till Greta Ericson och sedan i arv till nuvarande ägaren

Lagad, kpletterad, bruks och åldersrelaterat slitage

753289

2020-03-28