Bordsur, kolmårdsmarmor
Klubbat för:
450 SEK
1 500 SEK
BORDSUR, 1900-talets första hälft, stomme i kolmårdsmarmor, urverk och detaljer i mässing, emaljerad urtavla, höjd ca 45, 27 x 10 cm
Skyddsglas saknas, slitage på urtavla, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
753317
2020-03-29