Skrivset 7 delar silver och emalj
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSET, 7 delar, silver och emalj, läskvagga, brevkniv, sigillstamp, skålfat, penna, reservoarpenna samt bläckställ, längd 7-22 cm, fullmaktestämplade Juvelerare Oscar Sjögren Ab, Göteborg, 1922.
Bruksslitage, penna och sigillstamp med mindre emaljskador.
753336
2020-03-28