Skrivset 7 delar silver och emalj

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVSET, 7 delar, silver och emalj, läskvagga, brevkniv, sigillstamp, skålfat, penna, reservoarpenna samt bläckställ, längd 7-22 cm, fullmaktestämplade Juvelerare Oscar Sjögren Ab, Göteborg, 1922.

Bruksslitage, penna och sigillstamp med mindre emaljskador.

753336

2020-03-28