Karl Göte Bejemark skulptur Nils Ferlin

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KARL GÖTE BEJEMARK (1922-2000): Nils Ferlin på parkbänken, monogramsignerad KGB, mörkpatinerad brons, längd 14,5 cm, höjd 9 cm
Proveniens: Gåva från konstnären till nuvarande ägares familj

753412

2020-03-25