Matbestick silver
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BESTICK, 46 delar, silver (830), modell Svensk Rund, stämplade C.G. Hallberg, Stockholm 1980-tal, bestående av: 9 bordsgafflar (18), 9 bordsknivar (20), 10 bordsskedar (18,5), 6 smörgåsgafflar (16 cm), 5 kaffeskedar, 2 serveringsskedar, 2 par salladsbestick, såssked, silvervikt exkl.knivar ca 2098 g
Smärre bruksslitage
753517
2020-03-30