Tallrik Kina 1800-tal

Tallrik Kina 1800-tal
Tallrik Kina 1800-tal
Tallrik Kina 1800-tal
Tallrik Kina 1800-tal
Tallrik Kina 1800-tal
Tallrik Kina 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor av figur, kalligrafi med två sigill, diameter ca 22 cm

Nagg, slitage, hårfin spricka

753535

2020-03-28