Värmetallrik Kina 1700-tal

Värmetallrik Kina 1700-tal
Värmetallrik Kina 1700-tal
Värmetallrik Kina 1700-tal
Värmetallrik Kina 1700-tal
Värmetallrik Kina 1700-tal
Värmetallrik Kina 1700-tal
Värmetallrik Kina 1700-tal
Värmetallrik Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄRMETALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 24, längd 27,5 cm

Nagg

753554

2020-03-28