Console desserte omkring 1800
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CONSOLE DESSERTE, Directoire, Frankrike, fanerad med mahogny, delvis förgyllda beslag av brons och mässing, skivor av bleu turquin, genombruten sargkant, fronten med en låda, avsmalnande ben och fotkryss, nyckel medföljer, höjd 87, 78 x 32 cm
Bruksslitage, ställvisa skador, nedre skiva med kantspricka
753733
2020-04-05