Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (4), mappen "Den Gamla Ångbåten", komplett svit bestående av 4 färglitografier, samtliga numrerade 121/360, signerade roland S., Edition Grafioteket, omfattar (bildmått): Möte på isen, ca 45x60 cm, Den gamla ångbåten, ca 60x45 cm, Båtdags, ca 45x60 cm, Sandhamnshålet, ca 58x42 cm, "Den gamla ångbåten" och "Båtdags", oramade i originalmapp, "Möte på isen" och "Sandhamnshålet" inramade

Ingår i temaauktionen "Nautica"

Bladen som är inramade är ej examinerad ur ram

753755

2020-04-12