Wilhelm Kåge ´´Pryo´´ servisdelar
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), ´´Pyro´´, servisdelar, 16 st., Gustavsberg, medföljer även ett skålfat från Upsala Ekeby i glaserat lergods,stämplad i godset Ekeby 3315, höjd ca 10-18 cm, fatets diamater ca 17 cm
Flertalet med mindre avslag samt flertalet med lagningar och sprickor
753776
2020-03-30