Wilhelm Kåge ´´Pryo´´ servisdelar

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), ´´Pyro´´, servisdelar, 16 st., Gustavsberg, medföljer även ett skålfat från Upsala Ekeby i glaserat lergods,stämplad i godset Ekeby 3315, höjd ca 10-18 cm, fatets diamater ca 17 cm

Flertalet med mindre avslag samt flertalet med lagningar och sprickor

753776

2020-03-30