Harald Lindberg litografier
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HARALD LINDBERG (1901-1976), (3) tre olika blad, bestående av: Pråmen T/f. Baltic i Östersjön, signerad, akvarell, ca 33x27 cm, litografi, numrerad 3/90, hamnmotiv, monokrom, ca 32 x 27,5 cm, litografi, numrerad 121/150, hamnmotiv, polykrom, ca 60 x 25,5 cm (osignerad)
Ingår i temaauktionen "Nautica"
Samtliga blad syraangripna, veck och och slitage, bladet med hamnmotiv samt akvarell med dedikation
753785
2020-04-12