Harald Lindberg litografier

Harald Lindberg litografier
Harald Lindberg litografier
Harald Lindberg litografier
Harald Lindberg litografier

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HARALD LINDBERG (1901-1976), (3) tre olika blad, bestående av: Pråmen T/f. Baltic i Östersjön, signerad, akvarell, ca 33x27 cm, litografi, numrerad 3/90, hamnmotiv, monokrom, ca 32 x 27,5 cm, litografi, numrerad 121/150, hamnmotiv, polykrom, ca 60 x 25,5 cm (osignerad)

Ingår i temaauktionen "Nautica"

Samtliga blad syraangripna, veck och och slitage, bladet med hamnmotiv samt akvarell med dedikation

753785

2020-04-12