Ampel empirestil
2020-03-30
753787
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
AMPEL, 1900-talets senare hälft, empirestil, stomme i plåt pulverlackerad i mörkblå kulör, detaljer i mässing, fem ljusarmar, höjd exkl. kedja ca 34, diameter ca 48 cm
Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen