Bordslampor, vitt opakt glas, 1 par

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, balusterformade, vit opak glasmassa, två ljuskällor varav en inuti, två kontakter per lampa, vita textilkärmar, höjd ink. skärm ca 70, diameter lampa ca 22, diameter lampskärmar ca 50 cm

Smärre slitage på lampskärmar, ena lampskärmen med repor och fläckar, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

753897

2020-03-31