Fiskfat Gustavsberg

Fiskfat Gustavsberg
Fiskfat Gustavsberg
Fiskfat Gustavsberg
Fiskfat Gustavsberg
Fiskfat Gustavsberg
Fiskfat Gustavsberg
Fiskfat Gustavsberg
Fiskfat Gustavsberg

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FISKFAT, 1900-talets första hälft, Gustavsberg, flintgods, vit glasyr med detalje i rosa och lila, stämpelmärkt undertill, ca 64 x 33 cm

Slitage, krackelyr, smärre nagg på ryggfena, repor

753910

2020-03-31