Edward Hald Karlskrona

Edward Hald Karlskrona
Edward Hald Karlskrona
Edward Hald Karlskrona
Edward Hald Karlskrona
Edward Hald Karlskrona
Edward Hald Karlskrona

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EDWARD HALD, 11 servisdelar, Karlskrona Porslinsfabrik, porslin, delivs försilvrat, 8 mockakoppar med fat höjd 4,5 cm, 1 kanna med lock höjd 23 cm, 1 gräddkanna höjd 6 cm, 1 sockerbitsfat längd 11 cm

3 extra fat för koppar medföljer (varav ett med fotringsnagg)

Ställvis slitage, lock till kanna med nagg på innerring

753942

2020-04-05