Skål Kina 1700-tal Imari Batavia
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, batavia, "café au laitglasyr", dekor av pion och prunus i underglasyrblått, järnoxid samt guld, höjd 9, diameter ca 20 cm
Sprickor, slitage, kantlagning
754079
2020-03-28