Tekanna Signe Persson Melin
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIGNE PERSSON MELIN, tekanna, egen verkstad 1950-tal, stengods, inpressad dekor av löv, delvis glaserad i brungrönt, stämpelmärkt ORIGINAL SIGNE PERSSON MELIN SWEDEN och fiskmärket, höjd 14 cm
2 obetydliga mikronagg
754112
2020-04-05