Tekanna Signe Persson Melin
2020-04-05
754112
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SIGNE PERSSON MELIN, tekanna, egen verkstad 1950-tal, stengods, inpressad dekor av löv, delvis glaserad i brungrönt, stämpelmärkt ORIGINAL SIGNE PERSSON MELIN SWEDEN och fiskmärket, höjd 14 cm
2 obetydliga mikronagg