Tekanna Signe Persson Melin

Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin
Tekanna Signe Persson Melin

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIGNE PERSSON MELIN, tekanna, egen verkstad 1950-tal, stengods, inpressad dekor av löv, delvis glaserad i brungrönt, stämpelmärkt ORIGINAL SIGNE PERSSON MELIN SWEDEN och fiskmärket, höjd 14 cm

2 obetydliga mikronagg

754112

2020-04-05