Klubbat för:
4 400 SEK
5 000 SEK
FIGUR, Tanagra, ca 300 f Kr-0, lergods med spår av polykromi, höjd ca 23 cm
Proveniens: Ernst Nathorst-Böös (1918-1988) samlingar
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Jordfynd, lagning på sockeln
754150
2020-03-26