Ljusstakar i silver
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, silver, stämplade Anders Lundqvist (f.1789, 1816-1856), 1848, nyrokoko, rund fot, dekor av rocailler samt akantusblad, höjd ca 7, diameter 12 cm, ca 207 g
Kuntoraportti
Gravyr på undersida, spricka, lagning
754165
Päivämäärä:
2020-03-26