LM Ericsson Rikstelefon
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LM ERICSSON BORDSTELEFON, "Taxen", 1890-tal, luren märkt L M Ericsson, svartlackerat järn med förnicklade och litograferade detaljer, höjd ca 30 cm
Åldersrelaterat slitage, hållare för lur med böjd del
754207
2020-04-01