Edition Luxe Flora Danica Brosch/ Hänge
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLORA DANICA, brosch/ hänge, troligen 1970-tal, Royal Copenhagen, Danamark, porslin, polykrom blomsterdekor, troligen föreställande Anemone Vernalis, förgylld kant med pärlband, baksidigt förgyllt silverarbete (925) utfört av Anton Michelsen, höjd ca 50 mm, bredd ca 45 mm
Fint skick. Silver i behov av puts.
754315
2020-03-29