Edition Luxe Flora Danica Brosch/ Hänge

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FLORA DANICA, brosch/ hänge, troligen 1970-tal, Royal Copenhagen, Danamark, porslin, polykrom blomsterdekor, troligen föreställande Anemone Vernalis, förgylld kant med pärlband, baksidigt förgyllt silverarbete (925) utfört av Anton Michelsen, höjd ca 50 mm, bredd ca 45 mm

Fint skick. Silver i behov av puts.

754315

2020-03-29