Dockor 2 st Schutz-Marke

Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke
Dockor 2 st Schutz-Marke

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOCKOR, 2 st, omkring 1900-talets första hälft, varav 1 Schutz-Marke, sköldpaddemärkt, delvis stoppad kropp, textilkläder, båda med öppna och stängda ögon i glas respektive trä, längd ca 60-70 cm

Brukssliage, mindre skador förekommer, den större dockan ben trasigt lillfinger

754319

2020-04-01