Aimo Okkolin glasskål

Aimo Okkolin glasskål
Aimo Okkolin glasskål
Aimo Okkolin glasskål
Aimo Okkolin glasskål
Aimo Okkolin glasskål
Aimo Okkolin glasskål
Aimo Okkolin glasskål
Aimo Okkolin glasskål

Klubbat för:

85 EUR

Utropspris

150 EUR

AIMO OKKOLIN, skål, "Näckros" , 1960-/70-tal, signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy, blå/lila fasetterad kristall, diameter 14,7 cm, höjd 10,3 cm.

Ett större nagg/skada

754346

2020-03-29