Yrjö Edelmann

Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann
Yrjö Edelmann

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YRJÖ EDELMANN (1941-2016), "Packed blue and grey heaven", ur mappen "Heaven and ocean", signerad och numrerad, färglitografi, bladstorlek ca 61x44 cm

(Litografierna tryckta i 14 färger hos grafiktryckaren Arne Andersson Sthlm, 2001)

Oramad

754376

2020-03-28