Kaj Franck vas Pelare

Kaj Franck vas Pelare
Kaj Franck vas Pelare
Kaj Franck vas Pelare
Kaj Franck vas Pelare
Kaj Franck vas Pelare
Kaj Franck vas Pelare

Klubbat för:

220 EUR

Utropspris

200 EUR

KAJ FRANCK, vas, "Pilari" ("Pelare"), modell KF 249, signerad K. Franck Nuutajärvi Notsjö -63,
hexagonal form, blått gult och klart glas, höjd 27,5 cm cm.

Små nagg

754391

2020-03-29