Ljuskrona rokokostil
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, med 6 st ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, elektriferad, höjd ca 74, diameter 52 cm
Skador: Lösa dekordelar, ljuspipor och prismor medföljer, lamphållarna är avbrutna i sina fästen
754423
2020-04-01