Karmstol 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

9 600 SEK

2 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, ek, skulpterad dekor, stoppad sits och rygg, klädsel i gyllenläder, varav en stol med minnesplakett "Konung Gustaf V begagnade denna stol vid aftäckningen af Karl X:s staty Uddevalla 1915", sitthöjd ca 47 cm

Smärre ytskador, sitsens klädsel m skador

754442

2020-03-27