Samling dosor

Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor
Samling dosor

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DOSOR, 8 st, 1800/1900-tal, rund tenndosa Just Andersen Danmark, ovan tenndosa med dekor i relief, lackask med dekor av ballerina (diam 7 cm), orientalisk lackask, tennask Ollers, snäckask/börs, porslinsdosa, rektangulär tenndosa med lockknopp av ben

slitage

754453

2020-04-07