Skulptur
Klubbat för:
2 800 SEK
3 000 SEK
SKULPTUR, 1800/1900-tal, Grand Tour souvenir i form av den romerske kejsaren Marcus Aurelius, figuren i brons samt vit marmor, sockeln i marmor (breccia) den undre sockel i vit marmor samt röd (möjligen antico rosso), höjd ca 19,5 cm
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Smärre nagg och slitage
754572
2020-03-26