Stengodsskål Arne Bang, Danmark 1940-tal
Klubbat för:
9 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
ARNE BANG, skål, stengods, Danmark 1940-tal, dekor av räfflor, glaserad i grågröna toner, signerad AB 123, höjd 9, diameter 19 cm
Kuntoraportti
En räffla med smärre nagg
754619
Päivämäärä:
2020-04-05