Fåtölj 406 designad av Alvar Aalto

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

250 EUR

ALVAR AALTO, fåtölj modell 406 för Artek, 1900-talets slut.
Stommen i lackad björk, sits i flätad sadelgjord. Bredd 60 cm, total höjd 81 cm

Slitage och borrade hål i fotdelen

754637

2020-03-26