Slaglåspistol
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGLÅSPISTOL, belgisk, 1800-talets mitt, oktagonal pipa med Liège-stämpel, underliggande bajonett med fjäderbelastning som frigörs med varbygeln, längd ca 22 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Slitage, håller ej spänn
754693
2020-05-24