Astri Bergman-Taube Sjösala - Antibes

Klubbat för:

550 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

ASTRI BERGMAN TAUBE (1898-1980): färglitografier (6) från mappen, "Antibes", 1975, signerade, 10/255, serigrafier, bladstorlek ca 63x47,5 cm vardera, texter av Evert Taube

Zustandsbeschreibung

Oramade, ett blad med fläckar, viss gulnad och nedsputsning på mapp

754701

2020-04-02