Taklampa
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKARMATUR, empirestil, tidigt 1900-tal, 4 ljuspunkter, stomme i mässing, dekor med förgyllda palmettblad, kronring med slipade prismor, avslut med slipad glasskål, höjd ca 95, diamater ca 36 cm
Mindre bruksspår, ej funktionstestad, Sav garanterar ej funktionen
754773
2020-04-01