Slaglåspistoler
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGLÅSPISTOLER, 2 st, svenska, m/1850 flankör och studare, Carl Gustafs stad 1852, nr 584 resp. 1647, brännmärkta på stocken 5R. BoS No 84 resp 83, delvis nätskurna kolvar
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Slitage och stockskador, skruvhuvud till hane saknas, varbygel stukad, flankör håller ej spänn
754878
2020-05-24