Slaglåspistoler

Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SLAGLÅSPISTOLER, 2 st, svenska, m/1850 flankör och studare, Carl Gustafs stad 1852, nr 584 resp. 1647, brännmärkta på stocken 5R. BoS No 84 resp 83, delvis nätskurna kolvar

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage och stockskador, skruvhuvud till hane saknas, varbygel stukad, flankör håller ej spänn

754878

2020-05-24