Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, tysk, 1900-talets första hälft, vikbar parerplåt med genombruten dekor av örn samt Wilhelm II:s namnchiffer, klingan märkt ACS för Alexander Coppel Solingen, stålbalja med en koppelring, längd ca 90 cm

Slitage, något stuakd spets

754894

2020-03-30