Dalahäst 1900-talets första hälft

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DALAHÄST, 1900-talets första hälft, krusad i blått och gult mot vit botten, höjd 11,5, längd 11,5 cm

PROVENIENS: Kabinettskammarherre Oscar Holtermann (1859-1932) gift med Maud von Rosen (1872-1947)
därefter i arv inom släkten

Lagat/kompletterat framben

754906

2020-04-05