Skulptur Hertha Hillfon
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HERTHA HILLFON (1921-2013): Hjorthuvud, egen verkstad, glaserat stengods, höjd 24 cm
PROVENIENS: Gåva av Hertha Hillfon till Dolly Holtermann (1913-1976) i samband med hennes utställning på Galerie Gummeson, Stockholm
Ställvisa avslag, nagg och lagningar
754922
2020-04-05