Skulptur Hertha Hillfon

Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon
Skulptur Hertha Hillfon

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HERTHA HILLFON (1921-2013): Hjorthuvud, egen verkstad, glaserat stengods, höjd 24 cm

PROVENIENS: Gåva av Hertha Hillfon till Dolly Holtermann (1913-1976) i samband med hennes utställning på Galerie Gummeson, Stockholm

Ställvisa avslag, nagg och lagningar

754922

2020-04-05