Skål på fot silver Tyskland
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, 800/1000, Tyskland, omkring sekelskiftet 1900, genombruten dekor av blommor och gallerverk, invändigt förgylld, lös glasinsats, höjd 20,5 cm, vikt 332 gram.
Säljes till förmån för organisationen Min Stora Dag.
Åldersrelaterat slitage, lagningar.
754932
2020-04-03