Skål på fot silver Tyskland

Skål på fot silver Tyskland
Skål på fot silver Tyskland
Skål på fot silver Tyskland
Skål på fot silver Tyskland
Skål på fot silver Tyskland
Skål på fot silver Tyskland

Klubbat för:

1 500 SEK

1 500 SEK

SKÅL PÅ FOT, silver, 800/1000, Tyskland, omkring sekelskiftet 1900, genombruten dekor av blommor och gallerverk, invändigt förgylld, lös glasinsats, höjd 20,5 cm, vikt 332 gram.

Säljes till förmån för organisationen Min Stora Dag.

Åldersrelaterat slitage, lagningar.

754932

2020-04-03