LJUSSTAKAR: sengustavianska

LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska
LJUSSTAKAR: sengustavianska

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, omkring år 1800, marmor och mässing, urnformade ljuspipor, dekor av hängande kedjor med tofsar, höjd ca 24 cm

Tofsar saknas, smärre lagningar, slitage, ljusmanschetter saknas

754934

2020-04-05