Barometer Ludvig XVI
Klubbat för:
6 200 SEK
4 000 SEK
BAROMETER: Louis XVI, signerad och daterad ch. Andre 1784, träskuren och förgylld med polerat guld och slagmetall, rund urtavla med visare, underdel med termometer, genombrutet krön med lagerblad och duvor, höjd 101 cm, bredd 37 cm
Smärre dekorskador, lagningar, barometer ur funktion
754945
2020-04-05