Barometer Ludvig XVI

Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI
Barometer Ludvig XVI

Klubbat för:

6 200 SEK

4 000 SEK

BAROMETER: Louis XVI, signerad och daterad ch. Andre 1784, träskuren och förgylld med polerat guld och slagmetall, rund urtavla med visare, underdel med termometer, genombrutet krön med lagerblad och duvor, höjd 101 cm, bredd 37 cm

Smärre dekorskador, lagningar, barometer ur funktion

754945

2020-04-05