BORDSPENDYL, 1800-talets början

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL Louis XVI, omkring år 1800, Österrike, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, arkitektoniskt uppbyggd, hel- och halvslag, höjd ca. 60 cm, bredd ca. 44 cm, djup ca. 13 cm

Slitage, skador och lagningar, lösa delar, nyckel finns

754954

2020-04-05