Skeppsklocka

Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEPPSKLOCKA, 18/1900-tal , gjuten brons, med väggfäste, klockans diameter ca 20 cm

Ingår i temaauktionen Nautica

Bruks och åldersrelaterat slitage

755129

2020-04-12