Bulle Pantent bordspendyl 1900-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BULLE PATENT, bordsur, 1920-tal, patenterad 1920 av Maurice Favre-Bulle, Frankrike, batteridrivet verk av mässing, urtavla med arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor, höjd inkl kupa 38 cm
Slitage på mässing, smärre bruksslitage på glaskupa och träsockel, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion
755191
2020-04-02